Badania nieniszczące NDT

 

Laboratorium STRUCTUR TEST oferuje pełen zakres usług badań nieniszczących w tym badania:

 

  • Radiograficzne (RT),
  • Ultradźwiękowe (UT),
  • Magnetyczno Proszkowe (MT),
  • Penetracyjne (PT),
  • Wizualne (VT),
  • Twardości (HT),
  • Pomiary długości i kąta.
przeprowadzanie badania nieniszczącego NDT
Laboratorium posiada wdrożony i uznany przez Urząd Dozory Technicznego (UDT) system zarządzania w Laboratorium zgodnie z PN-EN ISO/IEC 17025: 2005

Oferowane przez nas usługi zaprojektowane są w taki sposób, aby spełniać wszystkie standardy branżowe. W celu zapewnienia wysokiej, jakości usług NDT personel badawczy posiada uprawnienia II i III stopnia do wykonywania badań nieniszczących zgodnie z PN-EN ISO 9712.

Badania wykonujemy zgodnie z wymaganiami klienta według norm i przepisów EN, ISO, ASME/ASTM.

Grono naszej kadry zasilają Eksperci badań nieniszczących działający w branży od 1994 roku.

Nasi specjaliści od badań nieniszczących posiadają wieloletnie doświadczenia w takich gałęziach przemysłu jak energetyka, przemysł chemiczny i petrochemiczny, gazownictwo, odlewnictwo i konstrukcje stalowe.

Swoje usługi świadczymy nieprzerwanie 24h/7 dni w tygodniu.

Badania Radiograficzne
Badania radiograficzne wykonujemy dla różnego rodzaju materiałów metalicznych i niemetalicznych, począwszy od stali na tworzywach sztucznych skończywszy.

Do wykonania badań radiograficznych stosujemy promieniowanie x i γ wykorzystując w tym celu lampy rentgenowskie jak również defektoskopy gammagraficzne.

Metoda radiograficzna umożliwia określenie rodzaju niezgodności występujących wewnątrz badanego obiektu.

Badania Penetracyjne
Badania penetracyjne przeprowadzamy wykorzystując w tym celu metodę barwna jak również fluorescencyjną. Stosujemy preparaty badawcze najwyższej klasy pochodzące od renomowanych producentów.
Badania Ultradźwiękowe
Badania przeprowadzamy wykorzystując wysokiej, jakości defektoskopy ultradźwiękowe renomowanych firm wraz z niezbędnym oprzyrządowaniem.

Przeprowadzamy ultradźwiękowe pomiary grubości UTT na obiektach pokrytych powłokami ochronnymi o znacznych grubościach bez konieczności usuwania powłoki ochronnej.

Badania Wizualne
Badania Wizualne przeprowadzamy zgodnie z wymaganiami klienta i obowiązującymi normami. Wykonujemy pomiary długości i kąta jak również pomiary owalizacji rurociągów.
Badania Magnetyczno-Proszkowe
Badania przeprowadzamy wykorzystując wysokiej, jakości defektoskopy jarzmowe i preparaty badawcze najwyższej klasy pochodzące od renomowanych producentów.

Metodą magnetyczno proszkową można wykrywać wady i niezgodności powierzchniowe jak również podpowierzchniowe leżące na niewielkiej głębokości pod badaną powierzchnią.

Badania Twardości
Badania twardości przeprowadzamy przy użyciu twardościomierzy przenośnych

Sprawdź nasze inne badania:

Badania niszczące DT

Spawalnictwo